SOLE Sp. z o.o. specjalizuje się w sprzedaży importowanych bloków granitowych. Jest stosunkowo młodą firmą, powstałą w 1997 r. Mimo krótkiego okresu działalności cieszy się już sporym powodzeniem wśród kamieniarzy z całej Polski zainteresowanych ciekawą ofertą firmy.
Spółka SOLE, należąca do Wiesława Sordyla i Tadeusza Wysockiego, jest przedstawicielem największego hiszpańskiego producenta bloków granitowych, w którego posiadaniu znajduje się 16 kamieniołomów występujących na trzech kontynentach: Europy (Portugalia, Hiszpania), Afryki (Angola) i Ameryki Południowej (Wenezuela).
Dzięki udanej współpracy z hiszpańskim potentatem kamienia naturalnego firma może zaoferować szeroką gamę bloków granitowych: od popularnych, jasnych bloków typu GRISSAL, GRIS PERLA, BLANCO PERLA, przez ciekawe kolorystycznie AZUL PLATINO i ROSA PORRINO, aż po egzotyczne MULTICOLOR z Wenezueli i NERO ANGOLA z Czarnego Lądu. Uziarnienie i kolorystyka pierwszych wymienionych jasnych materiałów wykazuje pewne podobieństwo do krajowych granitów. Natomiast pochodzący z nowych afrykańskich kamieniołomów NERO ANGOLA to ładny, czarny granit, który ma szansę podbić polski rynek. Drobne problemy, jakie wystąpiły w pierwszych dostawach, zostały wyeliminowane poprzez wprowadzenie nowych technologii wydobycia (cięcie linami diamentowymi), co gwarantuje w efekcie zminimalizowanie uszkodzeń mechanicznych. W ofercie SOLE pojawiają się wciąż nowe rodzaje granitu. Między innymi interesującym materiałem jest wymieniony już wyżej AZUL PLATINO (jasny granit o odcieniu niebiesko-zielonym), i zupełną nowość: SALMON (gnejs różowo-czerwony) i ANTIQUA (drobnoziarnisty, jasnobrązowy).
Wszystkie bloki charakteryzują się wysoką jakością, są równe, prostopadłościenne i co najważniejsze objęte przez firmę rzetelną gwarancją. Każda dostawa składowana jest w szczecińskim porcie, gdzie zainteresowani kupnem mogą dokładnie przyjrzeć się importowanym kamieniom.
Aby sprostać wszelkim, indywidualnym wymaganiom klientów, SOLE w swojej ofercie uwzględniło także różnorodność wielkości materiału. Dlatego też sprowadzenie bloku o objętości nawet do 10m3 nie stanowi dla spółki żadnego problemu.
Należy również podkreślić, iż SOLE to firma prężna, nastawiona przyszłościowo. Młoda, wykwalifikowana kadra pracownicza, chęć ciągłego wzbogacania oferty bloków granitowych, ciągle wzrastająca sprzedaż, świadcząca o zaufaniu kupujących - gwarantują pomyślną i udaną współpracę.